L. Chalytovas pasidalino triumfo darželinukų čempionate paslaptimi

2019 04 03 Kamilė Vinnikaitė/NKA.LT

„Netikėtai kietų atsakymų“ rubrikoje jau dalyvavo Lukas Danilevičius (Kaunas) ir Mantvydas Ramonas (Klaipėda). Šį kartą keliamės į Marijampolę, kur susipažinsime su 2018 metų „Mantinga-Lietuvos darželinukų čempionato“ nugalėtoju Laurynu Chalytovu.

Specialistas pasidalino praėjusių metų triumfo paslaptimi, įvardijo gražiausias Marijampolės vietas bei papasakojo apie savo netikėtai kietus pomėgius!

Naujausiu interviu dalinamės su NKA.LT skaitytojais.

— Ką jums suteikia darbas ir patirtis NKA?

— Suteikia galimybę dirbant improvizuoti, mokytis iš savo klaidų, pačiam augti ir tobulėti kartu su vaikais. Išvykų metu iš vaikų puikiai galima pasimokyti jaudulio, juntamo prieš rungtynes, ,,nustumimą į šoną’’, o iš tėvelių - gebėjimą komunikuoti tarpusavyje ir planuoti. Daugelis mano auklėtinių lanko ne tik krepšinio treniruotes, bet ir Marijampolėje labai populiarų sportą - futbolą. Tėveliams iškyla nemažai sunkumų suspėti ir suderinti abi veiklas dėl didžiulio vaikų noro sportuoti, tačiau su tėvelių pastangų dėka mums tai pavyksta padaryti.

— Jūsų treniruojamų komandų šio sezono tikslai, lūkesčiai, ambicijos?

— 2011 m. gimusių vaikų grupėje  sieksime užimti prizinę vietą ir pasisemti kuo daugiau patirties iš išvykų į Kauną. Finaliniame darželinukų čempionate bandysime kuo geriau pasirodyti. Įgyvendinti savo tikslus sieksime paprastai - treniruojantis ir rodant didžiulį norą ir toliau tobulėti, o to vaikams tikrai netrūksta.

— Svarbiausios savybės, kurias privalo turėti kiekvienas krepšininkas?

— Kovingumas, atsakingumas, drąsa.

— Kuo yra svarbus „Mantinga-Lietuvos darželinukų čempionatas“?

— „Mantinga-Lietuvos darželinukų čempionatas“ vaikams yra galimybė žengti pirmuosius žingsnius krepšinio aikštelėje, pasiekti pirmąsiąs pergales, atstovauti savo darželiui. Tėveliams tai puiki galimybė palaikyti savo mažuosius krepšininkus, išvykti į pirmąsiąs išvykas, pasidžiaugti vaikų tobulėjimu.

31543539 10156534276681155 8262536218642743296 o

— Praėjusiais metais triumfavote „Mantinga-Lietuvos darželinukų čempionate“. Kokia yra šio pasiekimo paslaptis? 

— Paslaptis - vaikai, kurie sugebėjo pademonstruoti geriausią žaidimą tą dieną. Žinoma, padėjo didelis noras. Stebiuosi dar ir dabar, kaip tokio amžiaus vaikai gebėjo griūti dėl kiekvieno kamuolio ir kovoti iki galo iš paskutiniųjų.

— Kaip vertinate sudarytas sąlygas jauniesiems talentams tobulėti ne tik Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje, bet ir šiek tiek mažesniuose miestuose, pavyzdžiui, Marijampolėje?

— Darželinukams labai geros sąlygos. Labiausiai džiugina, jog ne tik vaikai demonstruoja didelį norą, kad darželiuose būtų galima mokytis krepšinio paslapčių, bet ir darželių administracija. Tiek auklėtojos, tiek direktorės visuomet šiltai pasitinka, padeda prireikus pagalbos. Deja, bet mokyklinio amžiaus vaikai susiduria su sporto salių trūkumu.

— Gražiausios Marijampolės vietos, kurias turėtų pamatyti kiekvienas lietuvis?

— Laisvu laiku tarp treniruočių dažnai apsilankau Pašešupio parke.

— Turite įdomių laisvalaikio pomėgių: giluminį nardymą, parašiutizmą. Lietuvoje ne visuomet yra tinkamos sąlygos jiems patenkinti. Ar dėl šios priežasties vykstate atostogauti svetur, ar visgi renkatės poilsį Lietuvoje?

— Giluminį nardymą pamėgau atostogaujant Egipte, Lietuvoje kolkas išbandžiau paviršutinį nardymą, o šokinėti su parašiutais tinkamos sąlygos ir Lietuvoje.

— Jei mažajam krepšinio talentui galėtumėte duoti tik vieną patarimą visam likusiam gyvenimui, koks jis būtų?

— Niekada nepasiduok. 

View this post on Instagram

Susipažinkite

Naujienų sąrašas