Pirmąsyk NKA istorijoje auklėtiniai kausis „Jr. NBA League“ čempionate!

2019 03 20 Kamilė Vinnikaitė/NKA.LT

NKA auklėtiniai šį sezoną gins Sakramento „Kings“ ir Dalaso „Mavericks“ ekipų garbę
Nuotr. autorius: MKL.LT

Oficialiai pristatytas ketvirtasis „Jr. NBA League“ čempionatas. Jį mūsų šalyje kartu su Nacionaline krepšinio asociacija (NBA) organizuoja Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Jaunųjų krepšininkų turnyre mišriose komandose varžosi berniukai iki 11 metų (U11) bei mergaitės iki 12 metų (U12).

Šiais metais pirmą kartą čempionate debiutuos ir Nacionalinės krepšinio akademijos (NKA) talentai. Burtai lėmė, jog NKA auklėtiniai vilkės puikiai Europos krepšinio mėgėjams pažįstamų klubų marškinėlius. Dalaso „Mavericks“ gretose ilgus dešimtmečius spindėjo Dirko Nowitzki žvaigždė, o dabar prie jo prisijungė dar du neeiliniai Europos talentai – Luka Dončičius ir Kristapas Porzingis. Akademijos gretose šio klubo garbę gins „NKA-Kaunas“ (treneris Dovydas Petraitis).

Tuo metu Sakramento „Kings“ ekipoje sėkmingai žaidęs Vlade Divacas šiuo metu klube užima generalinio vadybininko pareigas, o su šiais marškinėliais puikiuosis „NKA-Vilkaviškio“ (treneris Justas Bagurskis) ekipa.

Rungtynes dėl geriausiųjų vardo prasidės jau šį savaitgalį, kovo 24-ąją. Visą rungtynių tvarkaraštį bei nuotraukų galeriją iš burtų traukimo ceremonijos galite rasti čia:

DALASO MAVERICKS

SAKRAMENTO KINGS

BURTŲ TRAUKIMO CEREMONIJA

Nors ir abu NKA treneriai labai džiaugiasi prisijungę prie „Jr. NBA League“ čempionato bei ruošiasi parodyti viską, ką gali geriausia, sako, jog pasipriešinti kitoms komandoms bus sunku. Žemiau pateikiame trenerių komentarus:

„Labai džiaugiamės, kad yra tokie projektai kaip „Jr. NBA“. Tai vaikams suteikia papildomos motyvacijos. Šiame turnyre „Mavericks“ komandai atstovaus jungtinė NKA komanda. Kartu su treneriu Šarūnu Stanioniu nieko per daug nesitikime, kadangi neturėjome bendrų treniruočių. Tikimės gerai praleisti laiką, apsižiūrėti kokiame lygyje yra kitos Lietuvos komandos“, - savo lūkesčiais pasidalino D. Petraitis 

54433377 10157028462297629 518396230435340288 o54435791 10157028462357629 5531018549750923264 o

MKL.LT nuotr.

„Šis turnyras mums buvo didžiausia šio sezono svajonė bei turėjome didelį norą jame sudalyvauti. Nesitikėjome, kad niekada nedalyvavusiam Vilkaviškiui bus suteikta tokia galimybė, kurią suteikė LKF ir NBA organizatoriai. Tikslai nėra patys aukščiausi, kadangi sunku konkuruoti su didžiausiais miestais, kuriuose sportuoja daug jaunų ir talentingų sportininkų. Be to, patekome į labai stiprią grupę, kurioje varžysimės su trijomis Kauno komandomis ir Marijampole. Visa komanda būtų be galo laiminga, jei praeitumėme pirmąjį etapą ir patektume tarp dvylikos stipriausių ekipų. Šį kartą mums atiteko Sakramento „Kings“ ekipa, o su treneriu Š. Stanioniu juokavome, kad gavome Suvalkijos karalius (juokiasi). Žinoma, kaip ir visos kitos komandos norėjome atstovauti „Warriors“ ekipai, o ir labai nedaug trūko, bet šį kartą sėkmė buvo Kauno rankose (šypsosi). Svarbu paminėti, kad bandysim nugalėti NBA čempionus ir pateikti pirmąjį netikėtumą (juokiasi). Vaikai yra be galo laimingi gavę NBA komandos marškinėlius ir žaisdami tokiame įdomiame projekte. Visi su nekantrumu laukiame pirmųjų rungtynių“, - apie emocijas, užklupusias po burtų traukimo, pasakojo J. Bagurskis 

Naujienų sąrašas