Vienintelė NKA dirbanti trenerė E. Gibavičiūtė: džiaugiuosi būdama vyriškame kolektyve

2019 04 25 Kamilė Vinnikaitė/NKA.LT

Nacionalinė krepšinio akademija (NKA) tęsia Netikėtai kietų atsakymų rubriką. Šį kartą vėl grįžtame į Kauno regioną, tačiau kalbiname kur kas ne mažiau įdomesnį pašnekovą. Rubrikoje dalyvauja vienintelė NKA dirbanti mergina-trenerė Eirūnė Gibavičiūtė. Ji papasakojo, su kuo tenka susidurti būnant vienai tarp vaikinų, pristatė savo gimtąjį miestą - Ukmergę bei davė šaunų patarimą mažiausiems auklėtiniams. Kviečiame NKA.LT sekėjus susipažinti su E. Gibavičiūte:

– Ką jums suteikia darbas ir patirtis NKA?

– Darbas NKA suteikia galimybę žengti pirmuosius žingsnius trenerės karjeroje. Čia per vienerius metus įgavau neįkainojamos patirties dirbant su vaikais ir juos ugdant. Kaip asmenybei šis darbas sutvirtina komunikacinius gebėjimus, nes vaikų vaizduotei nėra ribų. Kaip trenerei, pasikartosiu, kad suteikia puikias sąlygas tobulėjimui ir tikslų įgyvendinimui.

– Šiais metais dalyvavote „Mantinga-Lietuvos darželinukų čempionate“. Pasidalinkite, kaip sekėsi pasirodyti, kokios vaikų emocijos ir kodėl tokio pobūdžio čempionatai yra svarbūs?

– Manau „Mantinga-Lietuvos darželinukų čempionatas“ yra vienas geriausių vaikams renginių, nes jo metu vaikai susiduria su pirmosiomis rungtynėmis, pajaučia pirmąjį jaudulį, norą laimėti, nepasiduoti ir kovoti. Taip pat ir tėveliams smagu matyti ir palaikyti savo vaikus, kurie rodo ką išmoko ir ką sugeba. Treniruotėse vis dar gyvename čempionato prisiminimuose, kadangi vaikai vis pasakoja rungtynių akimirkas bei džiaugiasi, nes „Mažojoje taurėje“ iškovojome 3 vietą.

– Svarbiausios savybės, kurias privalo turėti kiekvienas krepšininkas?

– Atkaklumas, ryžtas, tvirtas charakteris, pasitikėjimas savimi ir komanda.

– Esate vienintelė NKA trenerė-mergina, kaip jaučiatės?

– Ne tik NKA, bet ir universitete savo grupėje esu vienintelė mergina, tad prie to jau reikėjo prisitaikyti pirmame kurse, kuriame tikrai jaučiausi labai saugiai vaikinų apsuptyje. Jau mokykloje dažniau rasdavau bendrą kalbą su vaikinais, nei su merginomis, nes nuo mažens buvau aktyvi ir itin sportinška. Dėl šios priežasties tikrai nebuvo sunku įsitraukti į kolektyvą, kuris draugiškai priėmė. Labai džiaugiuosi būdama vyriškame kolektyve, kuriame nevyksta jokios intrigos. Tikrai nesijaučiu prastesnė už vyrišką lytį, nes kiekvieno žmogaus pasirinkimas yra užsiimti tuo, kas jam patinka. Turėjau puikią trenerę, kuri mane ir įkvėpė, nes matė manyje pašaukimą bei potencialą būtent treniravimo srityje. 

56890417 10210583651346394 4739307625848504320 n

– Vasaros metu dirbate NKA stovyklose. Kodėl rekomenduotumėte ten apsilankyti kiekvienam krepšininkui?

– Visų pirma, tai nerealiai smagus laikas, įspūdžiai, naujos pažintys. Visų antra, puiki vieta tobulėjimui, varžymuisi prieš kitus, savo jėgų išbandymui. 

– Ką manote apie merginų krepšinį Lietuvoje?

– Esu optimistė ir vis tikiu, kad merginų krepšinis bus taip pat be proto populiarus kaip ir vaikinų. Manau didžiausia bėda yra tėvelių nusiteikimas šiai sporto šakai bei manymas, kad mergaitės gali tik šokti arba plaukti, t.y. užsiimti pasyvesniu užsiėmimu. Aš tikrai tai galiu paneigti ir pabrėžti, kad ne prievarta, o pačio vaiko stiprus noras išugdo puikų sportininką ar sportininkę.

 Kokias krepšinio lygas mėgstate stebėti bei kokias komandas palaikote?

– „MultiGyn Moterų lygos“ rungtynių pastaruoju metu stengdavausi nepraleisti, nes savo gimtojo miesto (Ukmergės) krepšininkes ypač palaikiau. Be abejo „Žalgirio” komanda yra palaikoma visu 100 procentu.

– Jūsų gimtasis miestas - Ukmergė. Koks tai miestas, ką galima jame nuveikti bei ką rekomenduotumėte aplankyti?

– Man gimtasis miestas asocijuojasi su gamta, vieta, kurioje pabėgama nuo šurmulio. Viena iš pagrindinių vietų - Ukmergės piliakalnis nuo kurio atsiveria itin gražus vaizdas. Taip pat Taujėnų dvaras – lankytina vieta Ukmergės rajone, kurioje išties gera pasigrožėti gamta.

– Jei mažajam krepšinio talentui galėtumėte duoti tik vieną patarimą visam likusiam gyvenimui, koks jis būtų?

– Kaip sporte, taip ir gyvenime - gyvenimas yra kova, todėl linkiu būti nugalėtoju.

 

Naujienų sąrašas