A. Kanovalovas: „Verčiame naują etapą mūsų mokyklos istorijoje - dalyvausime tarptautiniame BBBL čempionate“

2018 09 07

Nacionalinė krepšinio akademija (NKA) pradeda naują 6-ąjį sezoną su dar viena naujiena:  NKA-I 2009 dalyvaus ne tik KKML (Kauno krepšinio megėjų lygoje), bet ir geriausias Baltijos šalių komandas pritraukiančiame,  tarptautiniame BBBL.info (Baltic boys basketball league) (2008 gim. m.) čempionate, kur pirmame ture susitiks su Eurolygos Maskvos „CSKA" akademijos U-11 komanda, Ogrės, VKM (Vilniaus krepšinio mokykla) U-11 ir kitomis stipriausiomis Baltijos šalių komandomis. 

Pasiteiravome trenerio Arijaus Kanovalovo apie artėjantį sezoną, jo tikslus bei laukiančius iššūkius.

 

Treneri, kaip galėtumėte apibūdinti artėjantį sezoną?

- Artėjantis sezonas bus labai įdomus, tiek Kaune, tiek tarptautiniame turnyre. KKML (Kauno krepšinio megėjų lygoje) tikslai šiemet yra patekti tarp keturių geriausių, kadangi kovosime su savo bendraamžiais ir jaunesniais, o BBBL (Baltic boys basketball league) važiuojame ne dėl titulų, o pasisemti patirties prieš vyresnius priešininkus. Mūsų pagrindinis tikslas yra MKL (Moksleivių krepšinio lyga) „Pirmasis iššūkis". Labai džiaugiuosi, jog turiu puikų tėvelių kolektyvą, kurie supranta, jog geriau pralaimėti prieš vyresnius ir pasimokyti iš savo klaidų, negu laimėti prieš vienmečius ir netobulėti.

 

Praėjusį sezoną KKML (Kauno krepšinio megėjų lygoje), užėmėte penktąją vietą žaidžiant prieš vyresnius, kaip vertinate 2017-2018 m. sezoną?

Penktoji vieta buvo dėsningas rezultatas, manau prieš mus žaisti lengva nebuvo niekam, kibom į „atlapus" visiems prizininkams, o prieš ketvirtąją vietą užėmusią komandą reg. sezone net ir laimėjome. Svarbiausia, jog vaikai įgavo neįkainojamą patirtį, kurią stengsimės panaudoti šiemet - būsimame KKML sezone.

 

Šiemet tapote 2009 m. rinktinės treneris, papasakokite kokie sezono tikslai I, II ir III komandoms?

Džiaugiuosi, jog pagaliau NKA (Nacionalinė krepšinio akademija) pradėjo eiti tuo keliu, kuriuo eina sėkmingos krepšinio mokyklos ir patikėjo man 2009 m. gim. vaikus. Stengsiuosi nenuvilti mokyklos, tėvelių ir visos bendruomenės. I komandą sudarys 15 žaidėjų, kurie žais BBBL ir KKML. II komandą sudarys ~20 žaidėjų, kurie taip pat šiais metais pasirodys KKML. III komanda žais vidiniame NKA čempionate, o pagrindinis tikslas - kiek įmanoma labiau patobulėti, tam, jog galėtumėme papildyti I ir II komandas.

 

Papasakokite, kokios trenerio savybės jums yra pačios svarbiausios?

Atsakingumas, mokėjimas vaikus ir tėvelius sutelkti bendriems tikslams, žingeidumas, pergalių troškimas. 

 

Kaip sugalvojote pasirinkti trenerio profesiją ir koks treneris yra jūsų idealas?

Pats turėjau nemažai trenerių, tiek žaisdamas MKL (Moksleivių krepšinio lygoje), tiek universiteto bei RKL (regionų krepšinio lygos) komandose. Vieni buvo motyvuojantys, pas kuriuos norėjosi eiti į treniruotes, bet turėjau ir tokių, pas kuriuos ateidavome pažaisti krepšinio ir eidavome namo. Iš tokių trenerių išmokti nieko negali, todėl susidariau savo trenerio „idealą“ ir stengiuosi juo būti. Konkretaus vieno idealo trenerio neturiu, bet kaip ir daugeliui, man patinka Šarūnas Jasikevičius (Kauno "Žalgirio vyr. treneris), taip pat žaviuosi Brad Stevens (Boston "Celtics" vyr. treneris).

 

Ko norėtumėte palinkėti 6-ąjį sezoną skaičiuojančiai NKA ?

Mokyklai - tapti dar didesne, stipresne bei taip gerai tėvus, vaikus ir bendruomenę suvienijančia mokykla, treneriams - ištvermės bei motyvacijos įrodyti, jog daug dirbant, ribos tik „dangus“, tėvams ir toliau tikėti mumis, mokykla bei mūsų bendruomene. 

 

 

 

Naujienų sąrašas