E. Jančiukas apie partnerystę su „Dzūkijos“ klubu: „Vaikų akys žiba“

2019 02 11 NKA.LT

NKA auklėtiniai mėgaujasi bendravimu su profesionalais
Nuotr. autorius: Domantas Aleksynas/BC Dzūkija

Nacionalinė krepšinio akademija (NKA) džiaugiasi sėkminga partneryste ne tik su įvairių Lietuvos miestų krepšinio mokyklomis, bet ir profesionaliais klubais.

Prieš pora metų užsimezgusi draugystė su Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) žaidžiančiu Alytaus „Dzūkijos“ klubu vis labiau įgauna pagreitį.

NKA trenerio Edgaro Jančiuko auklėtiniai pirmą kartą Alytaus arenoje apsilankė būdami dar pirmokėliai. Tuomet jaunieji 2009 m. kartos krepšininkai stebėjo akistatą tarp „Dzūkijos“ ir Klaipėdos „Neptūno“ klubų.  

Paskutinį kartą LKL kovas „NKA-Alytus Scandun“ krepšininkai Dzūkijos  sostinėje stebėjo vasario 10 d., kuomet į Alytų atvyko praėjusio sezono Eurolygos prizininkas, daugkartinis Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“.

Mažieji krepšininkai aistringai palaikė „Dzūkijos“ klubą ir ne kartą pateko į rungtynes transliavusio BTV kanalo tiesioginį eterį.

„NKA jaunieji krepšininkai yra labai aktyvūs „Dzūkijos“ sirgaliai. Klubas džiaugiasi šia gražia draugyste ir labai vertina NKA trenerio E. Jančiuko buvimą kartu su „Dzūkijos“ komanda. Mūsų klubo vienas iš didžiausių tikslų yra padėti jauniesiems krepšininkams tobulėti, bendrauti ir kartu siekti pergalių. Tikimės, kad draugystė gyvuos ilgus metus, o greitu metu jaunuosius NKA krepšininkus išvysime „Dzūkijos“ dublerių komandoje, o vėliau – ir pagrindinėje vyrų ekipoje“, – kalbėjo klubo komunikacijos vadovas Edvinas Česnulis.

51874687 2165099536843842 2198704934050856960 o

Domantas Aleksynas/BC Dzūkija nuotr.

„Dzūkijos“ klubas minėtose rungtynėse metė rimtą iššūkį „Žalgiriui“ (75:90), o po rungtynių kalbintas NKA treneris E. Jančiukas džiaugėsi auklėtinių emocijomis:

„Šį sezoną jau turėjome bendrą treniruotę su olimpiniu ir pasaulio čempionu Valdemaru Chomičiumi, lankėmės „Dzūkijai“ pergalingame mače su Panevėžio „Lietkabeliu“.  Žinau, kiek tai daug reiškia mano komandai. Stovint šalia profesionalų vaikų akys žiba, o krepšininkai puikiai moka bendrauti ir palaikyti ryšį su vaikais. Tai – didelė paskata mano auklėtiniams toliau siekti savo užsibrėžtų tikslų. Labai dėkoju Audrai Ginelevičienei ir viskam „Dzūkijos“ klubui, kuris mums suteikia tokias galimybes.“

„NKA-Alytus Scandun“ krepšininkai „Dzūkijos“ ir „Žalgirio“ rungtynėse taip pat galėjo susipažinti su krepšinio skautų darbo specifika:

„Susitikimą stebėjo 8 NBA klubų skautai. Vaikai domėjosi, kokios šios profesijos subtilybės. Vaikams įspūdį paliko Keremas Kanteris (garsiojo NBA krepšininko brolis rungtynėse su „Žalgiriu“ pelnė 31 tašką, atkovojo 8 kamuolius ir surinko net 40 naudingumo balų, – aut. pastaba) ir Elijah Brownas (amerikiečio tėtis šiuo metu dirba NBA čempionų Oklando „Golden State Warriors“ trenerių štabe, – aut. pastaba). Juk apie jų sąsajas su NBA mirgėjo visa žiniasklaida, o vaikai visa tai seka. Malonu ir tai, kad mūsų komandos narys Naglis, pirmokėlis sportuojantis kartu su trečiokais, vienos iš pertraukėlių metu dalyvavo žaidime ir laimėjo picą. Jis su sau dar neįprastu 7 dydžio kamuoliu konkurso be klaidų realizavo savo metimus – pataikė iš po krepšio ir nuo baudų metimo linijos“, – džiaugėsi E. Jančiukas.

„Dzūkija“ (7/14) šiuo metu turnyrinėje lentelėje žengia 7 vietoje ir vos 1  pergale atsilieka nuo 6 vietoje esančio Utenos „Juventus“ (8/14) klubo.

Artimiausias rungtynes Pietų Lietuvos atstovai kovo 2 d. žais Prienuose su lentelės kaimynu „Skycop“ (7/15), o į Alytaus areną didysis krepšinis sugrįš kovo 9 d., kuomet Andrejaus Urlepo auklėtiniai grumsis su vienu iš lygos lyderių „Neptūnu“ (17/5).

 

View this post on Instagram

 

Naujienų sąrašas