J. Gurevičius: Nesvarbu kiek tau metų, begalinis atsidavimas ir meilė sportui gali padaryti viską!

2023 01 16

Šiemet Nacionalinė krepšinio akademija (NKA) dėjo dar vieną didelį žingsnį krepšininkų rengimo kokybės srityje bei į krepšinio trenerių kolektyvą priėmė atletinio rengimo trenerį - Jurgį Gurevičių. Treneris šiuo metu darbuojasi ne tik su NKA auklėtiniais, tačiau ir ruošia fiziškai antroje Lietuvos krepšinio lygoje žaidžiančią Kauno rajono "Atleto" komandą. Taip pat 2020 m. vasarą buvo atletinio rengimo treneris U16 rinktinės štabe. Praėjo jau pusmetis kai Jurgis prisijungė prie mūsų kolektyvo, tad pakalbinome kaip sekasi dirbti, kokia situacija su mūsų auklėtinių fiziniu rengimu bei ateities perspektyvas.

Kaip sekasi dirbti NKA ir su kokiais didžiausiais iššūkiais susidūrėte prisijungęs prie mūsų krepšinio mokyklos?

Labai smagu, jog prisijungiau prie šios organizacijos. Manau didžiausias iššūkis buvo paaiškinti fizinio pasirengimo svarbą vaikams. Kadangi dauguma treniruočių nėra lengvos, tad valios į jas ateiti tikrai reikia, tačiau kaip sakoma - sunkus darbas atsiperka.

Kokias fizinis savybes išskirtumėte kaip svarbiausias norint tapti geru krepšininku?

Labai daug priklauso nuo to kokioje pozicijoje žaidžia konkretus žaidėjas. Visiems žaidėjams yra reikalinga specialioji ištvermė, tačiau jeigu tu esi puolėjas ar gynėjas, pas tave turi dominuoti sprogstamoji jėga, vikrumas. Centro puolėjui reikalingas jėgos rodiklis, jog galėtų grumtis po krepšiu dėl atšokusių kamuolių. Pozicijos vaikų krepšinyje nuolat kinta, vieni bręsta anksčiau, kiti vėliau, tad stipriname kūną visapusiškai.

Kas Jums kaip fizinio rengimo treneriui yra įkvėpimas ir mentorius?

Labai daug gerų atletinio rengimo trenerių yra Lietuvoje, tačiau mano srities idealas - Luka Svillar’as, kuris yra atstovavęs garsius Eurolygos klubus ir parašęs ne vieną knygą apie savo patirtį juose. Man patinka jo idėjos kaip reikia treniruoti skirtingo amžiaus atletus įvairiose situacijose, kuomet krepšininkai dėl COVID-19 pandemijos privalėjo treniruotis namuose, jis darydavo treniruotes internetu ir taip neleido savo žaidėjams prarasti fizinės formos prieš artėjančias dvikovas vietiniame čempionate.

Kaip esate susijęs su krepšiniu, gal galite įvardinti krepšininkus su kuriais dirbote ir jie galėtų būti pavyzdys jaunajai kartai, kaip turėtų dirbti profesionalus krepšininkas?

Man jis nėra svetimas, pats žaidžiau krepšinį vienuolika metų, todėl pasirinkau tapti treneriu, tačiau fizinio rengimo - ne krepšinio. Geriausias pavyzdys jaunąjai kartai galima įvardinti Egidijų Dimšą, kuris yra žaidęs daugybę metų Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) ir turėjo patirties Eurolygoje. Šiuo metu jam 37 metai ir savo karjeroje šis žaidėjas turėjęs gan rimtų traumų, dar ir dabar išlaiko aukštą discipliną treniruotėse ir krepšinio aikštelėje. Todėl tai tik įrodo man, jog nesvarbu kiek tau metų, begalinis atsidavimas ir meilė sportui gali padaryti viską.

Ko palinkėtumėte Nacionalinės krepšinio akademijos auklėtiniams?

Palinkėčiau jaunimui, niekada nenustoti pasitikėti savimi. Nesvarbu, jog dabar gali nesisekti ir draugai yra už jus stipresni, jei nuoširdžiai dirbsite ir tikėsite tuo ką darote, ankščiau ar vėliau rezultatai tikrai ateis. Viskas prasideda nuo minties galios - norint pasiekti rezultatą, pirmiausia turi išsikelti tikslą ir jo kantriai siekti.

Ačiū treneriui Jurgiui už sugaištą laiką ir jeigu patiko šis interviu nepamirškite paspausti „Patinka“.

Naujienų sąrašas