M. Ramonas: „Lietuvoje susiduriama su didžiule problema“

2019 03 04 Kamilė Vinnikaitė/SKM.LT

Nacionalinė krepšinio akademija (NKA) tęsia savo Netikėtai Kietų Atsakymų rubriką ir šį kartą pakalbino uostamiestyje dirbantį krepšinio specialistą Mantvydą Ramoną. Treneris darbuojasi ne tik NKA, bet ir V. Knašiaus krepšinio mokykloje (VKKM), todėl papasakojo, kuo svarbus yra bendradarbiavimas tarp šių dviejų mokyklų bei įvardijo didžiulę Lietuvos problemą. Pateikiame kiečiausius M. Ramono atsakymus visiems NKA.LT skaitytojams.

 Ką jums suteikia darbas ir patirtis NKA?

 NKA man suteikia galimybę dirbti tokį darbą, kuris sukelia džiaugsmą. Kiekviena diena paruošia vis kitokių naujovių. Darbas su vaikai yra nepaprastas. Kiekvieną dieną jie būna skirtingi, greitai auga. Kai treneris pradeda dirbti su mažiausiais vaikais ir jie užauga iki priešmokyklinio amžiaus, tai yra nuostabu. Matyti jų augimą, keitimąsi ir tobulėjimą man suteikia laimę.

 Jūsų treniruojamų komandų šio sezono tikslai, lūkesčiai, ambicijos?

 Kadangi tik šiais metais pradėjau dirbti V. Knašiaus sporto mokykloje, gavau naujas grupes, todėl šio sezono tikslas labai paprastas - pažinti vaikus, įvertinti jų galimybes bei išsikelti aukščiausius tikslus kitiems metams.

 Kaip vertinate bendradarbiavimą tarp V. Knašiaus krepšinio mokyklos bei NKA?

 Atsiranda pakopų principas. Labai gerai, kai vaikas baigia darželį ir yra nukreiptas tęsti krepšinio treniruotes didelėje salėje. Bendradarbiavimas tarp NKA ir VKKM suteikia vaikams galimybę siekti profesionalumo, matyti galimybes kilti aukštai iki stipriausių Klaipėdos komandų.

 VKKM bendradarbiauja ir su Klaipėdos „Neptūno“ klubu, o talentingiausi vaikai savo jėgas gali išbandyti dubleriniame klube. Kuo tokia sukurta sistema yra naudinga krepšininkams?

 Lietuvoje susiduriama su didžiule problema, kad jaunasis talentas, baigęs krepšinio mokyklą, nori tęsti savo karjerą labai aukštame lygyje. Manau, kad dublerinės komandos jiems turėtų būti ne mažiau svarbios. Dublerinė komanda yra tarpinė komanda tarp sporto mokyklos ir profesionalaus klubo. Pastaroji komanda jauniesiems talentams nesuteikia daug žaidybinio laiko, o tai būtų tiesioginė demotyvacija talentams.

 Jei mažajam krepšinio talentui galėtumėte duoti tik vieną patarimą visam likusiam gyvenimui, koks jis būtų?

 Daryk tai, kas tau patinka.

30440884 1906698712695957 1817826134729949184 n 

 Kuo išsiskiria pajūryje gyvenantys žmonės? Ar žemaičiai iš tiesų tokie užsispyrę?

 Pajūryje žmonės labiau atsipalaidavę, niekur neskuba. Tenka nuvykti į Kauną, Vilnių tai žmonės skiriasi. O ar žemaičiai užsispyrę? Manau, visi žmonės savaip yra užsispyrę, neišskirčiau būtent žemaičių.

— Kada paskutinį kartą buvote prie Baltijos jūros? Ką ji jums reiškia?

 Kai būna laisvas laikas ir gražus oras, su drauge visada važiuojame pasivaikščioti pajūriu, įkvėpti gryno oro.

 Mėgstamiausios jūsų vietos Klaipėdos mieste ir Klaipėdos regione?

— Be „Švyturio“ arenos (juokiasi)? Patinka Klaipėdos senamiestis ir, žinoma, Klaipėdos molas.

 Jūsų mėgstamiausi Klaipėdos krašto krepšininkai?

 Mėgstamiausias krepšininkas - Arvydas Macijauskas.

 Mėgstamiausi treneriai?

 Mike'as Krzyzewski - Amerikos universiteto Duke'o treneris, o Lietuvos - Jonas Kazlauskas.

 Kaip sekasi ruoštis šių metų darželinukų čempionatui? Kuo jis yra ypatingas bei ko tikitės iš jo šiais metais?

 Tikiuosi, jog vaikai sudalyvavę darželinukų čempionate labiau pamils krepšinį ir norės toliau sportuoti. Ruoštis sekasi labai gerai. Kiekviename darželyje žaidžiame 1x1, 2x2, o vaikams tai labai patinka. Atėjus į treniruotę jie manęs klausia, ar žaisime tikrą krepšini (kadangi jie tai laiko tikru krepšiniu). Man tai suteikia didžiausią džiaugsmą, o darželių čempionatuose galima išvysti būsimų krepšinio žvaigždžių, tokių kaip Valančiūnas ar Sabonis. 

 

View this post on Instagram

Netikėtai Keistuose Atsakymuose

Naujienų sąrašas